Spot EHF EURO 2016 – nocne nagrania, ukryta kamera i moc wrażeń!

Spot EHF EURO 2016 – nocne nagrania, ukryta kamera i moc wrażeń!

Spot EHF EURO 2016 – nocne nagrania, ukryta kamera i moc wrażeń!

16 krajów biorących udział w Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016 to innymi słowy 48 rozegranych meczy, 4 niezagazowaniem miasta, tysiące oddanych kibiców i 1 spot reklamujący mistrzostwa, który zobaczyli kibice z całej Europy!


Spot był dla Nas jednym z największych i najtrudniejszych logistycznie przedsięwzięć, ponieważ czas na zrealizowanie go był ekstremalnie krótki a złożoność projektu była praktycznie zauważalna na każdym poziomie.
Wszystko zaczęło się od sytuacji w której znaleźliśmy się wraz z Ostro Video – adoptowaliśmy scenariusz przedstawiony przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce, przedstawiliśmy własną interpretację i z ręką nerwowo położoną na sercu oczekiwaliśmy na akceptację naszych pomysłów. Wszakże mieliśmy reprezentować tym spotem imprezę, której w Polsce na tym poziomie jeszcze nie mieliśmy okazji przedstawiać! W grę wchodziły wielkie emocje fanów, drożyna z gigantycznym dorobkiem na światowych arenach i zaufanie jakim obdarzyli nas organizatorzy. Ale „DL”a nas nie ma rzeczy niemożliwych: w ciągu kilku dni zorganizowaliśmy skomplikowany plan zdjęciowy w którym brało udział ponad 300 osób. W tym więcej niż 200-stu statystów, blisko 80 osób z ekipy realizującej, charakteryzatorzy, dyżurni planu, zawodnicy, trenerzy, obsługa oświetlenia, nagłośnieniowcy, dźwiękowcy, graficy…Uff. Z perspektywy czasu, patrząc na plan zdjęciowy spotu, wiemy że doskonale udało nam się dobrać ludzi do tak karkołomnej misji…

Zdjęcia do spotu odbywały się w jednej z hal w Legionowie w październiku 2015 roku. Realizowaliśmy je tak naprawdę już od dnia poprzedzającego: ustawienia sprzętu, położenie specjalnej podłogi, gigantycznym przedsięwzięciem było… zaciemnienie całej hali, przy czy należny zwrócić uwagę na fakt iż cała ściana południowa tej konstrukcji była ze szkła. No cóż, wspinaczka wyszła technikom na dobre:) Następnego dnia pobudka o 5:30 rano i w zamarzniętych już na kość samochodach pędziliśmy pod halę zdjęciową. Jak to w sporcie bywa, wielką zagadką była obecność liczny naszych kadrowiczów, z uwagi na mecze ligowe nie mogliśmy być na 100% pewni którzy z nich pojawia się planie i w jakiej kondycji, w końcu mecze i największy przeciwnik zawodnika czyli kontuzje rządzą się własnymi prawami. Kamień z serca reżyserów spadł gdy ostatecznie odwiedzili Nas m.in. Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Michał Jurecki czy Krzysiek Lijewski – autentyczne podpory naszej reprezentacji.

Jak zabawnie wyglądały rozmowy naszych scenarzystów i reżyserów z drużyną, możecie obejrzeć w making of z całego planu, faktem jest iż różnica wzrostu o pół metra między nimi dopiero pod koniec dnia zdjęciowego nie robiła na nikim wrażenia:) Ciekawostek z planu nie brakowało: jednym z faktów, których nie widać w spocie jest to, że zawodnicy rozgrywali ze sobą akcje na odcinku niespełna 20 metrów, na tym krótkim polu manewru musieli rozpędzić się, wykonać kilka rzutów i … zdążyć wyhamować przed gigantycznym 4 kilowatowym reflektorem oświetlającym część planu zdjęciowego.
Natomiast widocznym elementem, a dokładniej sceną jest ujęcie zawodnika obracającego w rękach piłkę , które było nagrywane podczas błogiej nieświadomości „Daszka”. Zawodnik nie wiedział, iż zapis był włączony, kiedy on po prostu bawił się piłką dokonaliśmy krótkiego nagrania, które znalazło się finalnie w spocie w wersji długiej i krótszej – telewizyjnej.

Tego wieczoru miało w kraju miejsce też inne inne ważne wydarzenie sportowe: reprezentacja w Piłce Nożnej z Robertem Lewandowskim rozgrywała mecz o awans do mistrzostw Europy we Francji. Nie musimy chyba dodawać jak bardzo naszym kadrowiczom zależało na obejrzeniu meczu przyjaciół…A zdjęcia trwały w najlepsze! Ostatnim zawodnikiem, najbardziej cierpliwym okazał się „Lijek” i „Dzidzia” którzy okazali wielkie serce i poza zaplanowanym czasem nagrań, do bólu z wielkim zaangażowaniem odgrywali sceny rzutu, kozłowania, detali związanymi z piłką. Tak naprawdę ujęcie rzutu zostało wykonany przez Michał Jureckiego 15 minut przed całkowitym zakończeniem zdjęć. Dziękujemy Panowie!
Co najważniejsze! Czy w bufecie na planie musiał być szczególny jadłospis? Skądże! Podczas realizacji spotu reprezentanci zajadali się w bufecie klasycznym mięsem z kurczaka, sałatkami, popijając różnorodnymi sokami i wodą razem ramię w ramię z ekipą filmową. Obiad w towarzystwie kadry? Bezcenny!

Moment gdy ostatni klaps padł na planie spotu przeszedł do historii, jednak prawdziwe wyzwanie dopiero miało pokazać swoje pazury na stole montażowym pod bacznym okiem grafika i animatora. Zaangażowany był również sprzęt lotniczy w formie wyspecjalizowanego drona nagrywającego w całkowitej ciemności ujęcia hali rozpromienionej logiem mistrzostw EHF Euro 2016. Różnorodność wersji spotów, jaka została nam zadana przez organizatorów została wykonana w niesamowitym tempie tylko dzięki głębokiemu zaangażowaniu naszych kolegów z Ostro – wersje na telebimy w całej Europie oraz na telebimy podczas rozgrywek w kraju, wersje do sieci, wersje telewizyjne, każda z nich obostrzona wymaganiami Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej stanowiła kolejny mały krok do zrealizowania jednego celu: zdążyć pokazać kibicom i fanom tego pięknego sportu, że w naszym kraju dojdzie do fantastycznego sportowego święta, do serii widowisk z udziałem najlepszych piłkarzy ręcznych tego globu, pokazać iż w Polsce wydarzenia tej rangi potrafią być świetnie i profesjonalnie zorganizowane i wypromowane!

Więcej na temat mistrzostw: http://pol2016.ehf-euro.com/pl/aktualnosci/story/news/ehf-euro-2016-breaks-records-all-along/?tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&cHash=01e86cba0b0a60e21e5ceb55df743970

 

Co to był za mecz!!! Kadra! Powodzenia! Sprawdź…

Posted by DL Promotion on 20 listopad 2015

 

 

Odsłaniany kulisy…

Posted by DL Promotion on 20 listopad 2015

 

Leave a comment

NAPISZ DO NAS

Odpowiemy w ciągu 24H!


  Napisz krótko na czym polega Twój pomysł, czego potrzebujesz i jaki jest oczekiwany termin realizacji. Odpowiemy w ciągu 24H. Dziękujemy za zaufanie i fakt, że chcesz się z nami skontaktować!

  Email

  info@dlpromotion.com

  Address

  61-608 Błażeja 90B, Poznań.

  Phone-no

  +48 503071028