Mateusz Mijal „Zabijasz Mnie” – Jasło, układanie liści, kamery i uczciwi ludzie!

Mateusz Mijal „Zabijasz Mnie” – Jasło, układanie liści, kamery i uczciwi ludzie!

Mateusz Mijal „Zabijasz Mnie” – Jasło, układanie liści, kamery i uczciwi ludzie!


Nasza przygoda z Mateuszem Mijalem ,autorem świetnego przebojowego utworu „Winny” zaczęła się blisko dwa lata temu, jednak singiel „Zabijasz Mnie” spowodował, iż zaprosił nas w swoje rodzinne strony aby wizualizować swój kolejny singiel „Zabijasz Mnie” Mimo wczesnej wiosny, brązy, odcienie szarości i pogoda pozwoliła nam skontrastować tą jednolitą często dla oka aurę z prostą historią o miłości, wspomnieniach i nadziei. Telefon, scenariusz, ustalenia… i w drogę na Podkarpacie!

Charakterystyczne białe auto nadało klipowi nieco oderwania od szarej rzeczywistości, para dzieci grająca Mateusza i jego miłość z czasów dzieciństwa, ich roześmiane twarze i pełna naturalność na ujęciach na placu zabaw mogła tylko ubarwić video, nadając mu miękki, nieco rodzinny ton. Jasło przywitało nas dobrą kawą w miejscowej cukierni, świetnym jedzeniem i … zimnem, które jednak nie mogło przeszkodzić ekipie realizacyjnej.

W jednym z ujęć widać gołębie przelatujące pod dronem z zainstalowanym Lumixem GH2, operator nieco najadł się strachu kiedy ptaki mijały karbonowego kuzyna w odległości około 2 metrów. Jednak sprzęt nienaruszony wrócił na ziemię i służył dzielnie do końca dnia zdjęciowego. Co ważne, wszystkie ujęcia z racji presji czasu udało się zrealizować jednego dnia, dodając do tego dużą odległość do Jasła, cała noc podróży plus wyczerpujące zdjęcia owocowały kilkunastoma kubkami ciągle podawanej kawy! Niestety odbijało się to na kondycji ekipy filmowej: w jednej ze scen użyty CanonC300 został nam przyniesiony przez uczciwego znalazcę gdyż leżał przez nikogo nie niepokojony na chodniku za zaparkowanym busem,w stanie błogiego, pełnego porzucenia wspominając poprzednie ujęcie. Uczciwość ludzka nie zna granic!

Czy wiecie ile razy trzeba układać liście na ulicy, aby przejeżdżające po nich 400 konne auto mogło wzbić je w powietrze? Dwa, trzy, dziesięć? Fakt jest taki, iż liście które widzicie leżały grzecznie na poboczu, jednak pęd powietrza przejeżdżającego pojazdu nie podrywał ich z miejsca, więc trzeba byo układać i nagrać trzy lub cztery duble. W dodatku trzeba ułożyć je najlepiej w linii-trajektorii kół, aby opony poderwały je w górę a pojazd powinien przejeżdżać po nich z największa prędkością:) Dodamy że właścicielem auta była kobieta…i potrafiła na 100 metrach dokonać rzeczy epickich!

Mimo silnego wiatru, bezproblemowo udało się zrealizować ujęcia z powietrza, mimo  okrojonego czasu również zdjęcia z auta oraz w miejscowym domu kultury: setup DJI Ronin z kamerą Sony FS700 + C300 + Gh2 plus Zeiss optyka dały radę! Więcej zdjęć w galerii możecie obejrzeć na stronie realizatora technicznego projektu Cam-L Studio klikając TUTAJ 🙂

 

Kolejna nasza realizacja teledyskowa tym razem produkcja dla DL Promotion. Teledysk do piosenki Mateusza Mijal "Zabijasz Mnie".Klip został zarejestrowany na Sony FS700, Canon C300 oraz GH2 w powietrzu.

Posted by Cam-L Studio on 28 luty 2014

Leave a comment

NAPISZ DO NAS

Odpowiemy w ciągu 24H!


  Napisz krótko na czym polega Twój pomysł, czego potrzebujesz i jaki jest oczekiwany termin realizacji. Odpowiemy w ciągu 24H. Dziękujemy za zaufanie i fakt, że chcesz się z nami skontaktować!

  Email

  info@dlpromotion.com

  Address

  61-608 Błażeja 90B, Poznań.

  Phone-no

  +48 503071028