Liber, Natalia Szroeder „Nie patrzę w dół” – słońce, wstążki, pchanie starego mercedesa…

Liber, Natalia Szroeder „Nie patrzę w dół” – słońce, wstążki, pchanie starego mercedesa…

Liber, Natalia Szroeder „Nie patrzę w dół” – słońce, wstążki, pchanie starego mercedesa…Dzień pełny słońca, delikatnego powiewu wiatru. Takie warunki atmosferyczne panowały na planie zdjęciowym do singla Libera pod tytułem „Nie patrzę w dół”, który promował płytę „Duety”. Po sukcesie poprzedniej produkcji z gościnnym udziałem Natalii Szroeder, wrócili ponownie podbijać listy przebojów hitem który uzbierał w samej sieci kilka milionów odsłon!

Mieliśmy przyjemność dołożyć kilka cegiełek w tym przedsięwzięciu. Liber zadzwonił i zapytał Nas czy damy radę napisać oraz ułożyć scenariusz na klip, który robi niebawem. Słowo niebawem oznaczało plan zdjęciowy w przeciągu … 48 godzin! Nasza odpowiedź była oczywista, „damy radę”. Scenariusz powstawał praktycznie godziny przed realizacją zdjęć, nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że powstawał on w niebywałych okolicznościach. W samolocie na trasie między Barceloną, a Poznaniem. W przeciągu 1,5 godziny powstał szkic, który został wysłany do Libera z lotniska od razu po wylądowaniu. Po akceptacji można było przystąpić do dokumentacji i realizacji kolejnych działań. Jak widać miejsce nie gra roli, liczy się jak zawsze efekt końcowy…

Liber wraz z Natalią odwiedzili jego rodzinne Oborniki Wielkopolskie gdzie zaplanowaliśmy nagrania. To właśnie rodzinna miejscowość artysty była planem zdjęciowym. Okazało się, że te okolice idealnie wkomponowały się do Naszej wizji. Miejscowość odegrała delikatną rolę miasteczka ukrytego na zapleczu dużego miasta jakim jest Poznań, jednocześnie bardzo urokliwego i fajnego, przyjaznego mieszkańcom. W klipie możecie zauważyć przepiękne miejsca m.in. stacje kolejową, znany w całej Polsce tor motocrossowy, rynek z malowniczymi budynkami, równie malowniczy most na rzece Warta oraz szeroką drogę na trasie Oborniki-Objezierze. Z kolei ostatnie miejsce jest punktem, gdzie zobaczycie Oborniki jak na dłoni, obecnie jest tam dostępna gigantyczna luneta przez która można obejrzeć całe miasteczko.

W dniu nagrywania teledysku przesłonięte słońce chmurami dawało niespodziewane efekty w obiektywach naszych kamer. Pogoda trafiła w nasz gust bez dwóch zdań i towarzyszyła przez cały dzień artystom aż do ostatnich ujęć. Natalia przyjechała na plan uśmiechnięta, rozpromieniona. Zafascynowana ujęciami, a najbardziej tymi, realizowanymi na torze motocrossowym przy zachodzie słońca. Właśnie na tym torze rozgrywane są często mistrzostwa Polski w crossie a wielu zawodników z wielkopolski spędza na nim każdą wolną chwilę.

Największą ciekawostką, jest mapa, którą Natalia kieruje się w teledysku. Jest ona fotokopią oryginalnego planu miasta z początku XX wieku. Do dziś znajduje się w Naszych zbiorach, stanowi genialną pamiątkę po tym klipie.
Na kilku ujęciach znajduje się 30-letni mercedes, który tego dnia nie chciał za bardzo współpracować. Auto trzeba było kilkakrotnie popychać, odpalać wszelkimi metodami rodem z muzeum. Daliśmy staruszkowi trochę wyrozumiałości. Jak już mówimy o samochodzie mamy dla Was dobrą radę. Rzucanie kostek do gry na rozgrzanej masce, gdzie można usmażyć jajka sadzone, nie jest bezpieczne dla dłoni, grozi… lekkim poparzeniem.
Jak sami zauważyliście rzadko które ujęcie pokazują w „Nie Patrzę W Dół” całe postacie. W większości wszystko realizowane było pod takim kątem, aby za wykonawcami było piękne niebo – najważniejszy aktor drugiego planu – całego klipu, jak najwięcej przestrzeni oraz jak najmniej spoglądania w dół – jak w tytule piosenki. Ponieważ każdy nasz scenariusz stara się być jak najbliżej głównego tematu.

Teledysk ma świetną oglądalność, po dwóch lat od premiery osiągnął na swoim liczniki niebagatelną liczbę, 11 milionów odsłon! Przeszedł do klasyki obojga wykonawców a na każdym koncercie Libera i Natalii możecie go usłyszeć pośród innych znanych hitów. Praca przy teledysku była dla Nas przednią zabawą…pozdrawiamy Mercedesa, czarna C klasa 1988 rok produkcji – co za egzemplarz…

Leave a comment

NAPISZ DO NAS

Odpowiemy w ciągu 24H!


  Napisz krótko na czym polega Twój pomysł, czego potrzebujesz i jaki jest oczekiwany termin realizacji. Odpowiemy w ciągu 24H. Dziękujemy za zaufanie i fakt, że chcesz się z nami skontaktować!

  Email

  info@dlpromotion.com

  Address

  61-608 Błażeja 90B, Poznań.

  Phone-no

  +48 503071028