Jacek MEZO Mejer i jego „Święty spokój”

Jacek MEZO Mejer i jego „Święty spokój”

Jacek MEZO Mejer i jego „Święty spokój”


Pewnego wrześniowego dnia otrzymaliśmy telefon od Jacka Mejera znanego szerszej publiczności jako Mezo – poznański artysta, raper, autor takich hitów jak „Sacrum”, „Ważne”, „Kryzys”, „Aniele” i wiele, wiele więcej.
Jacek wydawał w tamtym okresie swój najnowszy, już ósmy album pod tytułem „Krajobraz po bitwie”. Chciał abyśmy zrealizowali klip do jednego z najbardziej osobistych utworów singlowych z albumu. Klip również miał mieć charakter osobisty. Prace przygotowawcze do klipu piosenki „Święty spokój” polegało na tym, aby znaleźć tydzień w którym byłaby deszczowa pogoda. Było to dosyć odmienne zadanie, zazwyczaj poszukujemy pogody słonecznej – tutaj było na odwrót. Pogoda jaką udało Nam się znaleźć nie miała nic wspólnego z pozytywnym, energetycznym rapem, który zazwyczaj serwuje Nam Mezo.

Powolnie płynące krople deszczu po szybie, spokojnie tocząca się limuzyna po ulicach deszczowego, wielkiego miasta, zwolnienia, wielokrotność pokazywania tych samych miejsc i czynność, które wykonuje, powtarza każdego dnia każdy człowiek w swoim normalnym życiu. Wszystko to stanowiło dla Jacka pewną oazę spokoju, którą chciał pokazać w klipie i udało mu się to!

Na planie teledysku zużyliśmy dziesiątki jak nie więcej kilogramów owoców, warzyw, które było w różny sposób krojone, wyciskane, rzucane, po prostu męczone w kuchni wynajętego apartamentu w centrum Poznania (Witamin po dniach zdjęciowych Nam nie brakowało ;)). Samochód, którym Mezo podróżował w klipie jest jednym z niewielu modeli w Polsce auta LEKSUS GS dostępnego z najwyższym możliwym wyposażeniem. Robi wrażenie takie cacko! Raper miał podczas nagrań w nim dosłownie „ŚWIĘTY SPOKÓJ”. Najlepszą ciekawostką klipu jest przepiękna modelka, która wystąpiła w teledysku. W tą rolę wcieliła się żona artysty! Dzięki temu uczucia jakie widzimy pomiędzy nimi w teledysku są prawdziwe.
Wracając na moment do pogody o której już napisaliśmy wcześniej, udało Nam się pomiędzy deszczowymi dniami „złowić” jeden słoneczny dzień tylko i wyłącznie na czas kiedy kręciliśmy ujęcia lotnicze z drona.

Nagrania przebiegały w niesamowicie świetnej, pozytywnej atmosferze. Podczas całego dnia zdjęciowego nie było żadnych niespodziewanych i nieprzewidzianych sytuacji. Jedyną sprawą, która była na Naszą niekorzyść podczas tej produkcji to pora roku, ponieważ o wczesnych i popołudniowych godzinach było już kompletnie ciemno. Taka niedogodność to dla Nas pestka! Daliśmy radę jak zawszę.

Wydźwięk klipu jest jak najbardziej korelujący z tym co Artysta chciał przekazać, czyli z tym co dla niego jest najważniejsze w życiu: ciepło jego najbliższej kobiety, które zapewnia mu tytułowy „Święty spokój”.

Leave a comment

NAPISZ DO NAS

Odpowiemy w ciągu 24H!


  Napisz krótko na czym polega Twój pomysł, czego potrzebujesz i jaki jest oczekiwany termin realizacji. Odpowiemy w ciągu 24H. Dziękujemy za zaufanie i fakt, że chcesz się z nami skontaktować!

  Email

  info@dlpromotion.com

  Address

  61-608 Błażeja 90B, Poznań.

  Phone-no

  +48 503071028